Bal Absolwenta

W czerwcu 2002 roku pierwszy rocznik absolwentów żegnał naszą szkołę. Około 300 uczniów z trzynastu klas staropolskim polonezem rozpoczęło bal, który później stał się piękną tradycją naszej szkoły. W miarę upływu lat, zmniejszała się liczba uczniów, miejsce przyjęcia i zabawy, ale niezmiennie bal rozpoczynają panowie wręczając swoim partnerkom róże i prosząc je do tańca. Przyjęcie przygotowane przez rodziców odbywa się przy pięknie nakrytych stołach, a bal kończy się wraz z wybiciem północy.
O tym, że jest to jedyne i niezapomniane przeżycie świadczy fakt, że wielu naszych absolwentów odwiedza szkołę w tym dniu, pragnąc spojrzeć na młodszych kolegów i przypomnieć sobie miłe chwile spędzone w naszej szkole.

Bal Absolwenta 2017

Szesnasty rocznik naszych absolwentów, 8 czerwca, staropolskim polonezem rozpoczął  Bal Absolwenta, który jest tradycją Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego.

Uroczystość była szczególna, gdyż jest to ostatni rocznik gimnazjalistów, który uczęszczał do pełnego gimnazjum.

Zabawa była bardzo udana i z całą pewnością będzie w przyszłości pięknym wspomnieniem o szkole.

Zapraszamy do obejrzenia relacji FOTO i VIDEO na łamach naszych mediów:

Gazeta Biłgorajska

Bal Absolwenta 2016

bal1

15 czerwca 2016r. kolejny rocznik, już piętnasty, spotkał się na pożegnalnym balu. I jak co roku nasza młodzież prezentowała się pięknie tańcząc staropolskiego ” chodzonego”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto i video naszych mediów :

www.bilgorajska.pl

Bal Absolwenta 2015

bal 2015a

Już po raz czternasty uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum tradycyjnym staropolskim polonezem rozpoczęli pożegnalny bal. Po raz drugi uroczystość odbyła się w obecności patrona szkoły- króla Stefana Batorego.

bal 2015b

Aż trudno uwierzyć, że minęły już trzy lata i pora się rozstać…

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

bilgorajska.pl

Czerwiec 2014 – BAL U BATOREGO

c9

„ My Stefan Batory z Bożej Łaski Król Polski oznajmiamy wszystkim tu obecnym, iż nie pierwszy to bal w tych szacownych murach i nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek źle się tutaj bawił. Przeto nakazujemy wszystkim dobrą zabawę, która nikomu szkody i uszczerbku nie przyniesie, a jeno radości i chluby przysporzy…”

Tak Król Stefan Batory, w sobotę 14 czerwca 2014r., powitał trzecioklasistów na tradycyjnym Balu Absolwenta.

O tym, że zabawa była wyjątkowo udana świadczą zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy na stronę:

Czerwiec 2013

Czternasty rocznik naszych absolwentów, kontynuując szkolną tradycję, 15 czerwca 2013r. o godzinie dziewiętnastej stropolskim polonezem rozpoczął Bal Absolwenta. Zmieniła się nieco sceneria balu. Ponieważ zmniejszyła się ilość uczniów, w tym roku poloneza odtańczono na holu II piętra, co uczyniło go jedynie bardziej kameralnym.Było pięknie, jak co roku.

Do obejrzenia zdjęć i filmu zapraszamy na stronę

z39

z40

Czerwiec 2012

16 czerwca 2012r. po raz jedenasty uczniowie klas trzecich krokiem poloneza rozpoczęli tradycyjny Bal Absolwenta. Jak zawsze było pięknie i uroczyście. Tegoroczny bal był wyjątkowy jeszcze z jednego powodu: mecz Polska Czechy decydujący o naszym wyjściu z grupy na EURO 2012 zmobilizował nas do stworzenia szkolnej „ strefy kibica”. Emocji było mnóstwo, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu i video na stronie

bal12a

bal12c