Biała Szkoła-historia

BS12
Dzięki pasji narciarskiej nauczyciela wychowania fizycznego, instruktora narciarstwa, p. Jacka Spustka oraz przy wsparciu p. dyrektor Małgorzaty Wójcik, uczniowie naszego gimnazjum od 2001 roku, corocznie wyjeżdżają do Zakopanego na Białą Szkołę.

Głównym celem takich wyjazdów jest nauka i doskonalenie jazdy na nartach, a także promowanie aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia.

W ciągu tych kilkunastu lat szkoła zgromadziła i stale uzupełnia i wymienia sprzęt narciarski, z którego nasi uczniowie korzystają bezpłatnie. Oprócz nart i butów narciarskich, wszyscy uczestnicy otrzymują kaski oraz jednakowe kurtki, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa na stoku.

BS7

BS1
Do stycznia 2012 r. około 500 uczniów naszej szkoły skorzystało z takich wyjazdów. Każdą Białą Szkołę dokumentujemy, zgromadziliśmy już wielką galerię zdjęć, a uczestnicy dostają pamiątkową płytę ze zdjęciami.

BS8
O tym, że narciarstwo staje się pasją świadczy fakt, że wielu uczniów korzysta ze wspólnych wypraw w góry corocznie, nie tylko przez 3 lata nauki w gimnazjum, ale i później w szkole ponadgimnazjalnej.

BS9
W związku z tym, że jazda na nartach cieszy się coraz większą popularnością, a wokół Biłgoraja powstają nowe stoki, bardzo ważną sprawą jest wpajanie narciarzom odpowiedzialności i zasad bezpieczeństwa.

Uczestnicy naszych Białych Szkół przygodę z narciarstwem rozpoczynają od „Dekalogu narciarza”. Mamy nadzieję, że zasady zachowania, które stosują go podczas zajęć na stoku będą na tyle trwałe, że będą ich przestrzegać również podczas indywidualnych wypraw.

BS3

BS2
„Biała Szkoła”, to nie tylko narciarstwo. Uczestnikom naszych wyjazdów oferujemy również inne atrakcje: uczniowie odwiedzają Muzeum TPN, czy podziwiają widoki z Gubałówki poznając w ten sposób przyrodę regionu. Spacery po Zakopanem i spotkania z ratownikami TOPR dostarczają im wiedzy o życiu mieszkańców Tatr.

BS10
A relaks po kilkugodzinnych zajęciach na stoku zapewniają uczniom wyjścia do aquaparku, kręgielni czy kina.

BS11
Na naszych pierwszych wyjazdach razem z całą Polską kibicowaliśmy Adamowi Małyszowi.

bs04
Teraz korzystamy z każdej okazji aby kibicować naszym pozostałym skoczkom (kwalifikacje do Pucharu Świata 10 stycznia 2013r.).

BS4
Tygodniowy pobyt młodzieży posiada wiele walorów wychowawczych. Uczą się oni odpowiedzialności, samodzielności i współpracy w grupie.

Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy uczniowie mogą skorzystać z tygodniowego pobytu w górach, organizujemy również wyjazdy jednodniowe na pobliskie stoki narciarskie. Szczególnie lubimy stok w Chrzanowie, gdzie uczniowie stawiający „pierwsze kroki” na nartach mogą zdobyć podstawowe umiejętności, które później wykorzystują na stokach o większym stopniu trudności. Dzięki posiadaniu szkolnego sprzętu narciarskiego, koszty wyjazdu są na tyle małe, że mogą z niego skorzystać wszyscy nasi uczniowie. Pobyt na górce kończy się często zabawą przy ognisku.

Wszystkie dotychczasowe wyjazdy pozostawiły zarówno uczniom jak i opiekunom wiele miłych wspomnień.

Zapraszamy wszystkich do spotkania na stokach!

BS5

BS6