Ekologia

Co nas jeszcze wyróżnia?

O naszej szkole możemy z całą pewnością powiedzieć SZKOŁA EKOLOGICZNA.

Świadczą o tym:

ZIELEŃ

Dla nas to widok codzienny, ale Ci, którzy odwiedzają naszą szkołę po raz pierwszy są zdziwieni i zachwyceni ilością kwiatów.

eko2
Rosną one wszędzie: na korytarzach, w salach lekcyjnych, w sekretariacie, gabinecie dyrektora, na klatkach schodowych.

eko3
Policzyliśmy, że mamy ponad 700 doniczek i skrzynek z kwiatami. Niektórzy pytają, czy kwiaty są prawdziwe, bo nie wierzą, że można wyhodować takie „ kosmiczne” paprocie.

eko1
Wyrazy uznania należą się naszym paniom sprzątaczkom, które mają do kwiatów „rękę i serce”.

ZBIERAMY PUSZKI

Od wielu lat dbamy o środowisko zbierając puszki po napojach. Na korytarzach ustawione są specjalne pojemniki, do których je wrzucamy. Puszki oddajemy do skupu, a otrzymane pieniądze przeznaczamy na potrzeby szkolne.

Odkąd firma MODEL wykonała dla nas nowe pojemniki do segregacji odpadów- zbieramy również plastikowe butelki po napojach. Oprawa graficzna pojemników, to nasze własne wykonanie. 🙂

puszki
butelki

ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE

Od wielu lat uczestniczymy w konkursie zbiórki baterii organizowanym przez Burmistrza Miasta. Nie zawsze udawało nam się wygrywać, ale zawsze zajmujemy wysokie, nagradzane miejsca.

Dzięki nagrodom szkoła wzbogaciła się o kolorową laserową drukarkę, sprzęt sportowy, książki do biblioteki, oraz mogła dofinansować tablicę pamiątkową naszego patrona.

bat1
w24

ZBIERAMY ZAKRĘTKI

W styczniu 2012r. rozpoczęliśmy zbiórkę zakrętek po napojach. Zbiórka prowadzona jest na rzecz hospicjum SANTA GALLA w Łabuńkach. Korki oddawane są do recyklingu, a uzyskane środki finansowe wspomagają hospicjum.

W roku szkolnym 2012/2013 zwyciężyła klasa III A, która zebrała 59 kg korków, drugie miejsce zajęła klasa I A (41kg).

eko8

REALIZUJEMY PROJEKTY EKOLOGICZNE

Od momentu powstania naszego gimnazjum, dzięki zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, zrealizowaliśmy wiele projektów ekologicznych.

eko4
W projektach uczestniczyli uczniowie, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę na temat pozycji człowieka w przyrodzie i jego wpływu na środowisko. Realizując projekty rozwijali swoją wrażliwość na problemy środowiska, poznawali podstawowe zasady jego ochrony i zrozumieli konieczność ich przestrzegania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Obserwując losy naszych absolwentów mamy dużą satysfakcję, widząc ich aktywną postawę w działaniu na rzecz ochrony środowiska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
O roku szkolnego 2010/2011, kiedy wprowadzony został do gimnazjów obowiązek realizacji projektów edukacyjnych przez wszystkich uczniów, projekty ekologiczne zostały włączone do SZKOLNEJ BAZY PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH.