„Bezpieczni on – line”

Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/17 jako partner Fundacji Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju realizowała projekt „Bezpieczni on – line” współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.  Głównym celem projektu było przygotowanie  młodzieży oraz ich rodziców do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu jak również przeciwstawienie się cyberprzemocy i mowie nienawiści w sieci.W tym celu zorganizowano w siedmiu szkołach warsztaty dla dzieci i rodziców.  W projekcie zrealizowano  również miniakcje młodzieżowe, na które młodzież otrzymała dofinansowanie. Wśród działań projektowych zorganizowano także kampanię obywatelską –  przygotowano bilbordy, które rozmieszczone w różnych częściach miasta skłaniały do refleksji nad osłabieniem więzi rodzinnych i coraz częstszym zastępowaniem ich przez Internet.

W ramach projektu odbył się też konkurs na najciekawszy komiks propagujący bezpieczeństwo w sieci. Wszystkie podjęte działania miały na celu zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na problemy związane z dominacją komputerów w życiu człowieka  oraz stanowiły formę apelu o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie.

Prezentujemy zdjęcie komiksu, który zajął I miejsce, a jego autorką jest Gabriela Bednarz z klasy III b naszego Gimnazjum. Ponadto Sandra Wróbel z tej samej klasy zajęła II miejsce za plakat, a Mikołaj Dąbrowski z kl. I a wyróżnienie za film.