INTEGRACYJNE SPOTKANIE CZYTELNICZE W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W BIŁGORAJU

22 listopada 2017r.  zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju  na ,,Spotkanie z książką” – integracyjne spotkanie czytelnicze. Nasi uczniowie – Kaja Stręczywilk, Dawid Małek, Bartłomiej Naworol, Dawid Róg oraz Michał Nawrocki wraz z nauczycielem języka polskiego – panią dyrektor gimnazjum Aldoną Kozak przeczytali dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych fragmenty książek pt. „Tajemnica biblioteki” Martina Widmarka oraz „Filip na feralnej wyspie” Jacquesa Brenila. Lektury były na tyle interesujące, że wszyscy słuchali z ich  zapartym tchem.  Uczniowie zespołu szkół  odczytali nam fragmenty powieści znanej i lubianej przez młodzież pt. „Opowieści z Narni. Lew, Czarownica i Stara Szafa” S.C. Lewisa. Zorganizowaliśmy także quiz na temat tych pozycji książkowych. Jak ocenili nas uczniowie szkoły specjalnej – zasłużyliśmy na szóstkę! My również oceniliśmy ich zaangażowanie i pracę na ocenę celującą.

Na zakończanie imprezy wręczyliśmy wykonane przez naszych uczniów na zajęciach  technicznych  pamiątkowe zakładki. Spotkanie przyczyniło się do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych oraz  szerzenia idei integracji wśród młodzieży. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie naszych uczniów nauczycielom Zespołu Szkół Specjalnych – Pani Iwonie Gmiterek i Magdalenie Kinal.

Fotorelacja ze spotkania także na stronie Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju. Zachęcamy do obejrzenia.