Kolędowanie w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

,,Przyszliśmy tu po kolędzie,

Niech Wam za przykro nie będzie,

A czy będzie, czy nie będzie,

kolędować można wszędzie…”

– także w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju.

I tak oto 5 stycznia nasza grupa kolędnicza wraz z opiekunem – Panią dyrektor Aldoną Kozak – zaprezentowała swój program w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Tak jak obiecaliśmy, podtrzymujemy tradycję, a naszym wizytom z kolędą towarzyszy jeszcze jeden szczytny cel – zbiórka datków na dofinansowanie wycieczek w góry dla członków Szkolnego Koła Krajoznawczego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego ,,Sitarze”, które założyliśmy w  tym roku szkolnym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży założyliśmy Komitet Społeczny złożony z członków Rady Rodziców, dzięki któremu uzyskaliśmy oficjalną zgodę ministerstwa na zbiórkę datków w czasie kolędowania.

Prócz tradycyjnych polskich kolęd  śpiewanych wspólnie z członkami Zarządu Powiatu, zaprezentowaliśmy także teksty i pastorałki już nieco zapomniane – nie tylko z naszego regionu, ale także ,,spod samiuśkich Tater”, bo przecież zbieramy na wyjazdy w góry i  tę kulturą chcemy poznawać. A zatem –  jak brzmi hasło naszego koła – wędrujemy od sita po szczytach – od wędrówek po zakątkach naszego miasta do szczytów gór, na które się będziemy wspinać, gdy zbierzemy datki.

Dziękujemy serdecznie Staroście Powiatu Biłgoraj – Panu Kazimierzowi Paterakowi za wyrażenie zgody na wizytę kolędników oraz serdeczne przyjęcie, wszystkim zaś obecnym na spotkaniu – za hojne datki. Życzymy Wam, – jak powiedział jeden z naszych pastuszków – ,,żebyście drugiego roku kolędy doczekali i jeszcze nam dali”.

,,Hej, kolęda, kolęda!”

W skład grupy kolędników weszli uczniowie: Szymon Bujak, Antoni Bujak, Julia Mydlak, Sandra Wójcik, Aleksander Sarecki, Karol Krucoń, Dawid Róg, Patrycja Szymaniak, Agnieszka Cieślak. Do Starostwa przybyli wraz z opiekunem dyrektor Aldoną Kozak.