Profilaktyka czerniaka

Rozpoczynamy działania w ramach profilaktyki czerniaka. Będziemy prowadzić cykl zajęć opracowanych przez Akademię Czerniaka – sekcję Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Nadrzędnym celem tych lekcji jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie nowotworu poprzez popularyzację metod skutecznej profilaktyki. Na zajęciach uczniowie zapoznają się ze złotymi zasadami profilaktyki czerniaka, zdobędą umiejętność przeprowadzenia samobadania skóry i różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowym ze zwykłymi znamionami. Dzięki zdobytej wiedzy nasi uczniowie mogą stać się także  ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia prostych działań profilaktycznych.

Będziemy mieć do dyspozycji również interaktywną grę, która pozwala  empirycznie sprawdzić wiedzę zdobytą podczas lekcji na temat różnicowania zmian łagodnych od podejrzanych. Zachęcamy więc uczniów do aktywnej pracy na zajęciach.

Organizatorem Głównym jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma działa przy Oddziale zabiegowym Kliniki Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Warszawie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.akademiaczerniaka.pl

www.facebook.com/znamieznamje